Co to jest mikrodermabrazja?

pudlo_12548Znaleźć można mnóstwo rodzajów zabiegów odnowy tkanki skórnej, które są dostępne w gabinetach kosmetycznych. W dzisiejszym poradniku zapoznamy się z technikami agresywnymi, przeznaczonymi do gruntowej i wnikliwej konserwacji skóry. Tego rodzaju czynności zwane są peelingiem, gdyż w podczas nich łuszczy się wierzchnia warstwa skóry. Zanim zajmę się omawianiem rodzajów zabiegów, zaznaczę tylko, że dziś znalezienie salonów kosmetycznych stało się bardzo łatwe. Wystarczy w wyszukiwarkę internetową wprowadzić zdanie.

Najpierw wymienię peeling enzymatyczny, przy którym potrzebne są specjalne preparaty z enzymami. Robi się je ze zwierząt lub z roślin. To są skondensowane soki trawienne. Na analogicznej drodze funkcjonują peelingi chemiczne. W tej metodzie używa się kwasów syntetycznych, a nie zwierzęcych i roślinnych. W czasie zabiegu peelingu fizycznego cerę oczyszczają lasery albo płynny azot. Górny naskórek jest po prostu niszczony przez laserowe wiązki i ekstremalne temperatury.

pudlo_85478Często wybierane jest złuszczanie mechaniczne. W zasadzie w każdym sklepie z kosmetykami można kupić tubkę z takim tonikiem. Co najlepsze, najprostsze z nich możesz stosować samodzielnie, bez nadzoru fachowca. Ale występuje też forma, o której zaraz powiem więcej, która za to potrzebuje specjalistycznej opieki. Jest to mikrodermabrazja, bazująca na usuwaniu skóry wierzchniej przez strumień mikroskopijnych kryształów. Na rynku jest kilka typów zabiegu, różniących się surowcem. Do mikrodermabrazji stosuje się diamenty (sztuczne), korundy (odmiany rubinów) oraz mieszaniny tlenu i soli. Ten dobroczynny zabieg rekomenduje się zazwyczaj osobom, które cierpią na mocny trądzik lub na brzydkie blizny po nim. Mikrodermabrazja znakomicie kuruje też przebarwienia, piegi i wiotką skórę.

Po nużącym oczyszczaniu warto się odprężyć. Dlatego wszystkim polecam dobry masaż relaksacyjny. Najlepszy gabinet z tego rodzaju usługą powinno się znaleźć naturalnie przez sieć.