Czym nagrywać sportowe wydarzenia?

379112imgAktualnie coraz większa liczba ludzi uprawia sport. Są to rozmaite sporty indywidualne oraz drużynowe. W sytuacji sportów indywidualnych występuje chęć lub konieczność starannego nagrania przebiegu zawodów. Konieczność pojawia się przykładowo w sytuacji przekazów telewizyjnych. Widzowie tego rodzaju przekazów nierzadko zastanawiają się, w jaki sposób transmitowany jest obraz przykładowo z bolidu Formuły 1 lub z poziomu nóg skoczka narciarskiego.

Zastanowienie powodują także czasami nagrania, gdzie występuje widok z powietrza, a przy tym ze zbyt niewielkiej odległości jak na samolot czy śmigłowiec. Sekret tego rodzaju obrazów znajduje się w odpowiedniej technologii. Nowoczesny sprzęt do nagrywania obrazów ma bowiem na dzień dzisiejszy wielkie możliwości. Filmy tworzone są w takich miejscach i sytuacjach, jakie jeszcze parę lat temu były przeszkodą nie do przebycia.

W celu tworzenia nagrań wymienionych powyżej skonstruowano różnego typu kamery sportowe. Pozwalają one co najważniejsze na rejestrację obrazów w bardzo trudnych, a niekiedy wręcz ekstremalnych sytuacjach. Na przykład kamera sportowa może zarejestrować wideo w czasie wspinaczki wysokogórskiej czy nurkowania. Ta ostatnia sytuacja wywołuje konieczność użycia wodoodpornej obudowy kamery, która pozwoli uniknąć uszkodzeń przyrządu.

189612imgDosyć niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią urządzenia które można przymocować do nakrycia głowy sportowca. Są one przydatne przy takich okazjach jak na przykład zawody kolarskie, dla urozmaicenia relacji wideo. Podstawową zaletą urządzeń tego rodzaju jest fakt, że sportowiec nie musi w żadnym momencie obsługiwać kamery, a co najważniejsze urządzenie to mu nie przeszkadza. W innym razie mogłoby dojść do niebezpiecznej kontuzji.

Aktualnie jest coraz więcej producentów kamer sportowych. Ważne jest, by znaleźć firmę jak najbardziej zaufaną, co bywa często gwarancją trwałości i wysokiej jakości urządzeń. Chętnie wybieranym rodzajem, również na terenie Polski, są kamery GoPro. Firma ta oprócz kamer ma w swojej ofercie również wiele innych urządzeń, umożliwiających wykonywanie nagrań w trudnych sytuacjach.