Jak odpocząć w polskich Tatrach?

tatry1Nie wychodzisz z założenia, że Tatry są lekko przereklamowane? W takim razie myślimy tak samo – w dalszym ciągu ubóstwiam Tatry – polskie, choć słowackie także są miłe. I choć szwajcarskie Alpy zapewne są odrobinę bardziej monumentalne, i tak regularnie chodzę po Tatrach. Jednakże nie preferuję wyłącznie spacerów po górach. Lubię również baseny geotermalne. W ostatnich latach powstało u nas sporo term. Zapewne z tego powodu, że Unia Europejska daje dotacje… To raczej dobrze.

Jeszcze kilka lat temu ogólnie terma bardziej kojarzyła mi się ze Słowacją – jednakże to się na całe szczęście zmieniło. Górale nareszcie zrozumieli, że skoro lubią dutki, muszą starać się, rozszerzać swoją ofertę. W zasadzie baseny termalne w Tatrach potrafią pokazać wyśmienity poziom. Prawda jest taka, że nie ma fantastyczniejszego uczucia, aniżeli pójście na termy po narciarskim szaleństwie bądź chodzeniu po górach…

tatry3A więc moim zdaniem kąpieliska termalne w naszym kraju w żadnym razie nie są gorsze, niż choćby słowackie. Wiem, że w wielu przypadkach sądzimy, iż infrastruktura w Tatrach nie poprawia się. To złe myślenie – nieco szacunku dla naszych górali mimo wszystko by się przydało. Dobrze, ale w końcu w Tatrach możemy robić o wiele więcej ciekawych rzeczy. Na przykład bardzo dobrym rozwiązaniem są choćby jednodniowe wycieczki. Szczególnie Zakopane, a więc zimowa stolica Polski to miejsce, skąd codziennie moglibyśmy udać się w fajne tereny.

Na przykład interesująca jest podróż do Słowackiego Raju. Zapewne na Słowacji nie ma ślicznych miast, to jednakże przyrodę mają fantastyczną. Sympatycznie wspominam także Wadowice – z wiadomych przyczyn. Bez większego cienia wątpliwości warto jechać również do Wieliczki oraz Oświęcimia. Choć naturalnie wycieczka do Oświęcimia to przyjemnych nie należy – jeżeli masz kruchą psychikę, jesteś wrażliwym człowiekiem, powinieneś odpowiednio przygotować się do tej wycieczki. Można wymienić wiele rozwiązań, dzięki to którym odpoczniesz w Tatrach. I dlatego uwielbiam Tatry – są różnorodne. Mam wielką nadzieję, że znajdzie się chociażby jedna osoba, która po prostu po przeczytaniu artykułu odwiedzi Tatry.