Militarne hobby

foto-no2W dzisiejszych czasach szuka się coraz to innych metod rozrywki. Coraz popularniejsze staje się używanie takich przedmiotów jak repliki ASG. Termin ten obejmuje replikikopie rozmaitej broni. Najczęściej wykorzystywane są karabinki, choć można się też zetknąć z pistoletami, a także granatnikami. Broń taka może być napędzana na różne sposoby, przykładowo z użyciem gazu pod ciśnieniem. Pistolety takie wyprodukowane są najczęściej w naturalnej skali. Od czasu do czasu spotykane są pistolety na kulki. Te na niższym poziomie używane są w postaci zabawek przez dzieci, a kulki wykorzystywane w formie nabojów są bardzo małe. Kopie wierniejsze z nabojami o większych wymiarach używane są przez dorosłych. Na terenie kraju repliki takie nie posiadają statusu broni, są traktowane jako urządzenia do zabawy.

foto-no1W ostatnim czasie także coraz bardziej popularne staje się używanie i noszenie rozmaitych noży. Niektóre osoby noszą je dla samoobrony, inni wykorzystują je do innych celów. Ogromnie modne są ostatnio noże myśliwskie. Są one narzędziami o wielu funkcjach, przybierają różne formy. Zwykle produkowane są ze stali nierdzewnej. Część z nich jest składana. Używane są też noże o odmiennym charakterze, na przykład na grzybobrania. Od długiego czasu do kupienia są charakterystyczne noże kieszonkowe, posiadające oprócz różnych ostrzy sporo pozostałych potrzebnych arzędzi, jak na przykład korkociąg lub pilnik. Jednym z rodzajów rozrywki, coraz szerzej wybieranego, jest survival, czyli sztuka przetrwania. W takiej formie rekreacji często wielką rolę przypisuje się używaniu noża.

Bardzo popularnym typem rozrywki uprawianej na zewnątrz jest paintball. Są to pewnego rodzaju walki dwóch zespołów, rozgrywające się na zróżnicowanym gterenie przy użyciu specyficznego rodzaju akcesoriów. Są to specjalne karabinki, których naboje stanowią kulki z kolorowa farbą. Karabinki ASG różnią się znacznie od tych wykorzystywanych w tej dyscyplinie. Te ostatnie z uwagi na specyficzną amunicję są zwykle o wiele droższe. Ich budowa też jest znacznie odmienne, ze względu na różnice w zastosowaniu.