Słów kilka o drewnianych domach

dom-z-bali-2Gdynadchodzi czas na wyprowadzkę „na swoje”, zwykleinwestujemy w mieszkanie. Dom jest dla naswielkimobowiązkiem i latami na budowie. Dobrymsposobem są jednakdomy z drewna. Czy faktycznie dobrym pomysłem jest inwestycja w taki dom?

Kiedy mieszkamy w centrum miasta, szczytem marzeństaje sięzwykłemieszkanie w bloku. Jest niedrogie w utrzymaniu i możnaw nim zamieszkać szybko, zaraz po kupnie. Całośćtrwa krótko i sprzyjamiejskiemufunkcjonowaniu. Do łask wraca jednak budowa domów, Wrocławpowoliprzeprowadza siętuż pod granice miasta. Sobótka, a takżezabytkowaOleśnicaprzyciągajązielonym otoczeniem, ale równieżcenami.

dom-z-bali-3Nabycieziemi i budowaprostegodomukosztuje mniej niż mieszkanie w centrum miasta – przede wszystkim, jeślipostawimy na domy z drewna Wrocław i największemiasta w Polscezachęcają do tego pomysłu. Powstajeciągle więcej firm mających pełną ofertęcałorocznych domów o wyjątkowej atmosferze.

Domy z balibudowane są nawet w dwa miesiące, aleczęstosą kojarzonegłównie z domkami na lato w stylu góralskim albo wiejskim. Nie każdy wie, że domek na cały rok wystarczyzamówić w dowolnym stylu. Rzeczywiściepanujeklimaturoczychwiejskich dworków, ale domy mogą byćnaprawdęnowoczesne. Istotne jest to, że każdy może je stawiaćcały rok.

dom-z-bali-1Drewniane wnętrza są naprawdę piękne, więcwiększość ludzi, którzy decydują się na dom z bali, nie ukrywa jego zalet. Zadbane drewno dobrzeimpregnowanenie niszczy się i z roku na rok wygląda ładniej. Zwolennicyaranżacji w nowoczesnym styluprzykrywajądrewniane ścianypłytami kartonowo-gipsowymi, dlategownętrzemoże prezentować siędesignersko, jak w uwielbianych przez wszystkichkatalogach.

To typowe ekologiczne domy: z naturalnych budulców. Oprócz tegowyjątkowołatwo je zimą ogrzać – nie ma tuproblemuz ucieczką ciepła, co zdarza się mieszkańcomklasycznychbudynków. Ludzie, którzy uwielbiajązmiany wystroju, powinni ucieszyć się tym, żełatworozbudować dom drewniany. Wystarczykupićnoweczęści. Plusów jest naprawdę dużo, jednakwartopamiętać o dominujących:niskie kosztywzniesienia i utrzymania, a takżebardzo szybka budowa.