Wymarzony pokoik dla Twojej pociechy

img2Pojawienie się w domu nowego członka rodziny wymusza na jego rodzicach rewolucyjną wręcz zmianę dotychczasowego wnętrza domu. Póki bobasjest malutki i przeważnie spędza czas w wózeczku wydawać by się mogło, że te dwie rzeczy stylistyka jak i komfort nie nastręczają znacznego kłopotu. Nic bardziej mylnego. Wychodzi na to, że przygotowanie kameralnego kąta dla naszego malucha potrafi spędzać rodzicom sen z powiek od samego początku. Jeszcze zanim dziecko się urodzi, zastanawiają się jak urządzić jego zakątek tak aby wyglądał miło a do tego był jak najbardziej użytkowy. To już nie tylko kwestia wyboru odcienia farby, którą pociągnie siępomieszczenie, ale nawet zadecydowania czy na ścianie będą wzorki, a jeśli tak to w jakim motywie?

Każde dziecko chciałoby mieć swój pokój, a każdy rodzić chciałby dla pociechy stworzyć go fantastycznym. Na początek bardzo ważny jest sam zamiar, a następnie jego stała realizacja. Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem brzdąca zmieniają się i jego potrzeby. Dlatego też wygodnym dla mamy i taty byłaby propozycja na tyle wielofunkcyjny aby w miarę upływu czasu można byłowybrana strukturę dowolnie przerabiać. Gorzej jeśli nasza wizja nie zgadza się z pragnieniem naszego skarba. Przeważnie to rodzice podejmują ostateczną decyzję, ale jeśli  nasz najmłodszy członek rodziny ma się tam czuć swobodnie, również należy dać mu się wypowiedzieć. Być może zespołowa praca nad wyglądem pomieszczenia: przyozdobienie ścian pozwoli mu się nakłonić do naszej wizji, nawet jeśli na początku odnosiło się do niej niechętnie. Przede wszystkim pamiętajmy o tym aby pokój był odpowiedni do jego rozwoju.

Pokoik dla małego dziecka powinien być ciepły nasłoneczniony i przestronny. Barwa ścian musi być stonowana, najlepiej pociągnięta farbą antyalergiczną. Jeśli kącik naszej latorosli będzie umieszczony na górze, mniejmy na uwadze aby potencjalne powierzchnie takie jak ustawiona pochylona ściana prawidłowo osłonić lokując tam np. kosze lub kartony, a łóżko ustawić tak aby dziecku niezagrażało uderzenie się w głowę.

img6Ostatnimi czasy sprawdzonym sposobem meblowania pokoików dla maluchów jest określony temat. W magazynach i w Internecie można wypatrzyć nieograniczoną ilość rysunków prezentujących wystroje zaaranżowane np. jako pokój księżniczki, astronauty lub kowboja. Takie tego rodzaju pokoje często są bardzo żywe. W takich sytuacjach meble dla dzieci nie stanowią najmniejszego kłopotu. Dziś można zamówić praktycznie każda rzecz, należy tylko mieć określoną ilość pieniędzy.

Przy posiadaniu więcej niż jednego dziecka, bardzo łatwo rozdzielić powierzchnię pomieszczenia, tak aby każde miało swój kącik. Taki rezultat można uzyskać stawiając chociaż w umiejętny sposób regał lub szafę. Na środku pokoju można stworzyć część wspólną, dodając przykładowo stoliki i krzesła dla dzieci, tak aby sobie  wzajemnie, posiadały także fragment do wspólnej zabawy.

Trzeba wiedzieć, że fajne wystrojenie pokoju nie zawsze wymaga środków. Jeśli posiadamy choć trochę fantazji i  talentu, wystarczy użyć swoich kwalifikacji aby  nasze maleństwo miało pokoik jak z bajki.